21/11/10

Ατρόμητος - Εργοτέλης 1-1

Ατρόμητος και Εργοτέλης αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο Περιστέρι, σε ένα αποτέλεσμα που δεν ευνοεί καμία από τις δύο ομάδες, στη "μάχη" που δίνουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό μετά από ένα περιπετειώδες γκολ του Σαγκανόβσκι, αλλά ένα τραγικό λάθος του Μελισσά στο 65', επέτρεψε στον Λεάλ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, με ένα από τα πιο εύκολα γκολ της καριέρας του.

Ο Ατρόμητος έχασε πολύ σημαντικές ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη, αλλά η σπουδαιότερη ανήκει στους Κρήτες, όταν ο Μπούντιμιρ στο 84' σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Μιχαηλίδη με μακρινό σουτ.

Διαιτητής: Σ. Τριτσώνης (Αθηνών).

Βοηθοί: Μ. Καρσιώτης (Κορινθίας), Χ. Μαγιάννης (Άρτας).

Κίτρινες κάρτες: Μελισσάς, Σφακιανάκης, Μπαζίνσκι - Ρομάνο, Μπούντιμιρ.

Γκολ: 7' Σαγκανόβσκι (1-0), 65' Λεάλ (1-1).

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (87' Καραγκούνης), Μπαζίνσκι, Τάτος (62' Φαβάλι), Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης, Σαγκανόβσκι (70' Περόνε), Μπρίτο, Ολιβέιρα.

Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Ρουμπάκης, Χίμπλινγκερ, Ολίσε, Φραγκουλάκης, Μπούντιμιρ (90'+1 Ορφανός), Ρομάνο (85' Σαρρής), Λεάλ (89' Χρυσοφάκης), Μπέτο.