29/10/11

ΚΑΟΔ - Παναθηναϊκός 74-95

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα και παίζοντας κατά διαστήματα στο ρελαντί ο Παναθηναϊκός, επικράτησε με 95-74 του ΚΑΟΔ για την 2η αγωνιστική της Α1.

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε όσο χρειάστηκε απέναντι στο μαχητικό ΚΑΟΔ ο οποίος στάθηκε καλά απέναντι στους πρωταθλητές Ευρώπης αλλά τελικά ηττήθηκε με σκορ 94-74.

Οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν για ένα δεκάλεπτο ωστόσο δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι καλύτερο από τον Παναθηναϊκό για τον οποίο αρκούσε ένα ξέσπασμα στη β' περίοδο προκειμένου να ξεφύγει στο σκορ.

Το κίνητρο των παικτών του Ομπράντοβιτς είχε διακυμάνσεις, το ίδιο και η απόδοσή τους ωστόσο όταν πατούσαν γκάζι δεν είχαν αντίπαλο μέσα στο γήπεδο. Έτσι έγινε και στο τέλος, όταν ο ΚΑΟΔ μείωσε στους 10 αλλά βρέθηκε τελικά να χάσει το ματς με 21.

Τα δεκάλεπτα: 24-23, 40-51, 58-71, 74-95

ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Σάντερς 17(3), Καρύδας 11(2), Χαραλαμπίδης 8, Αθηναίου, Ιωακειμίδης, Μισέλ 7, Κιτσούλης 4, Τσέρανιτς 10, Φλάουερς 12(3), Κακαρούδης 2, Μπένας, Στυλίδης 2.

Παναθηναϊκός (Ομπράντοβιτς): Μάριτς 2, Μπατίστ 6, Λόγκαν 15(1), Σάτο 9(1), Τσαρτσαρής 15, Διαμαντίδης 16(1), Βουγιούκας 5, Καλάθης 11, Σμιθ 6, Καϊμακόγλου 2, Γιασικεβίτσιους 8(1).