27/11/11

Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας 1-0

Στο ντέρμπι των δύο νεοφώτιστων της Superleague, ο Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0, χάρη σε γκολ του Βασιλείου. Νωρίτερα είχε αποκρούσει πέναλτι ο Σέρεμετ!

Σε ένα παιχνίδι που είχε ωραίες φάσεις μόνο στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ένα γκολ στο δεύτερο μέρος, ο Λεβαδειακός πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Δόξας Δράμας, στο ντέρμπι των δύο νεότερων "μελών" της Superleague.

Οι Βοιωτοί πήραν τη νίκη χάρη σε γκολ του Βασιλείου στο 55ο λεπτό, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Σέρεμετ είχε αποκρούσει πέναλτι του Ζουρούδη.

Έτσι, ο Λεβαδειακός πήρε το πρώτο του τρίποντο στη φετινή Superleague, ενώ οι Δραμινοί αναζητούν ακόμα τους πρώτους τους βαθμούς.