27/8/12

Κέρκυρα : Φιλική νίκη με 3-0 επί των Νέων!

Φιλική νίκη με 3-0 πέτυχε η Κέρκυρα επί της ομάδας Νέων του συλλόγου. Διαμαντόπουλος, Τσοκάνης και Χμαπλ τα γκολ.
Τη νίκη με 3-0 πήρε ΑΟ Κέρκυρα από τους Νέους του συλλόγου, σε διπλό διάρκειας 70 λεπτών, που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας (27/8) στον Πλάντραφο.
Τη ομάδα των "Φαιάκων" απάρτισαν παίκτες, οι οποίοι, είτε αγωνίστηκαν λίγο, είτε καθόλου στον αγώνα με τον Ατρόμητο, στο ΕΑΚ, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ενώ οι υπόλοιποι αρκέστηκαν σε αποθεραπεία
Το σκορ άνοιξε στο 16' ο Διαμαντόπουλος, νικώντας σε τετ α τετ τον Ευθυμίου, ενώ έξι λεπτά αργότερα η Κέρκυρα είχε δύο δοκάρια σε μια φάση με τους Τσοκάνη κα Διαμαντόπουλο.

Ο Τσοκάνης πάντως βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό του β' μέρους, με ωραία κίνηση και σουτ από πλάγια δεξιά.

Πέντε λεπτά μετά, ο Χαμπλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 με κοντινή προβολή, μετά από γύρισμα του Σίμωση, ενώ προς το τέλος ο Καραπέτσας είχε δοκάρι.

Ο Άκης Μάντζιος παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους: Ριγανά, Γκούμα, Πετρούση, Χαμπλ, Λώττα (υπό δοκιμήν), Κοντοδήμο, Τσοκάνη, Διαμαντόπουλο, Σίμωση, Καραπέτσα, Καρπαθάκη (υπό δοκιμήν).

Στο β' μέρος έπαιξαν και οι: Χρόνης, Γεωργακόπουλος, Ζιάμπαρης, Παπαδήμας.