24/9/14

1η Aγωνιστική 6ου ομίλου Κυπέλλου Ελλάδας : Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης 2-2

O Aπόλλωνας αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Εργοτέλη στην Ριζούπολη για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ισοπαλία 2-2 έληξε η αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης- Εργοτέλης για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο Εργοτέλης παρότι προηγήθηκε βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-1, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις ο Βλαχοδήμος, που είχε μπει ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Το σκορ στο ματς άνοιξε στο 36' ο Κούτρης με σουτ από την μεγάλη περιοχή. Στο 57' ο Κοτσώνης με κεφαλιά ισοφάρισε 1-1 και ο Ανγκούλο στο 70' έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους.
Ο Εργοτέλης απέφυγε την ήττα με γκολ του Βλαχοδήμου στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Απόλλων Σμύρνης (Ν. Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης(46' Νανία), Γκόλιας, Κύργιας, Κοτσώνης, Γκονζάλες(78' Γεωργίου), Ηρακλής, Βάντερσον(73' Φαρινόλα), Αλίπιο, Κυριάκος, Ανγκούλο.
Εργοτέλης (Π. Δερμιτζάκης): Καβουσάκης, Πίτσος, Σαϊνάτι, Παντελάκης, Κούτρης(85' Βλαχοδήμος), Μπουρσέλλης(76' Χαλκιαδάκης), Ρέντζας, Κοζορώνης, Μπαμ Μπαμ(61' Γιοσόφ) , Κούρεζ, Στράους.
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας).