30/7/15

Τα αποτελέσματα των 1ων αγώνων του 3ου προκριματικού Europa League!

Ο Απόλλων δέχτηκε την ισοφάριση από την Καμπάλα στο 95' με πέναλτι και ακολούθησαν χειρονομίες! Βαριά ήττα η Σαμπντόρια, αποτυχία η Γουέστ Χαμ, νίκες Ντόρτμουντ και Μπιλμπάο.
Η Καμπάλα από το Αζερμπαϊτζάν κατάφερε να πάρει ισοπαλία από τον Απόλλων Λεμεσού στην Κύπρο, χάρη σε εκτέλεση πέναλτι στο 95'!
Ο Χουσεΐνοβ έκανε το 1-1 από τα 11 βήματα, υπήρχε ένταση με τον καταλογισμό, αλλά και μετά το γκολ, με τον σκόρερ μάλιστα να κάνει άσεμνες χειρονομίες προς τους Κύπριους οπαδούς.
Έπεσαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής διέκοψε το ματς για σχεδόν 20 λεπτά, οι παίκτες επέστρεψαν, ο αγώνας συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε μετά από λεπτά μετά την επανέναρξη. Όσον αφορά στο γκολ του Απόλλωνα, το πέτυχε ο Κολοκούδιας με κεφαλιά-ψαράκι από σέντρα του Παπουλή στο 14'.
Η Ομόνοια πήρε ισοπαλία με 0-0 από την Μπρέντμπι στην Δανία, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακαςηττήθηκε με 0-3 από την Μπορντό στην Γαλλία.
Η Γουέστ Χαμ προηγήθηκε 2-0, αλλά η Άστρα Τζούρτζου πήρε ισοπαλία με 2-2 στην Αγγλία. Αποβλήθηκε για τα "σφυριά" ο Κόλινς στο 59', μείωσε στο 71' ο Μπολντρίν και το 2-2 έγινε στο 82' με αυτογκόλ του Ογκμπόνα!
Η Ντόρτμουντ νίκησε 1-0 στην Αυστρία την Βόλφσμπεργκερ με γκολ του Χόφμαν, η Σαουθάμπτον επικράτησε 3-0 της Φιτέσε, η Μπιλμπάο με 2-0 της Ίντερ Μπακού, ενώ η μεγάλη έκπληξη έγινε στην Ιταλία, καθώς η Βοϊβοντίνα νίκησε 4-0 την Σαμπντόρια!
Διακοπή στην Αλβανία
Η αναμέτρηση, Κούκσι - Λέγκια Βαρσοβίας, διεκόπη στο 51' έπειτα από το δεύτερο γκολ των Πολωνών (1-2), καθώς οι οπαδοί της αλβανικής ομάδας πετούσαν διάφορα αντικείμενα στους παίκτες του αντιπάλου, με έναν να δέχεται πέτρα ή αναπτήρα στο κεφάλι.Περισσότερα ΕΔΩ